Běžný asynchronní motor

Posted in Top odkazy

Třífázový asynchronní motor, který společnost AEG vyvinula už v roce 1889, je v průmyslu stále hojně využíván, neboť je velmi univerzální. Možnosti využití třífázových asynchronních motorů vzrostly s příchodem softstartérů a měničů frekvence. Třífázové asynchronní elektromotory pracují na principu Lorentzovy síly, kterou vyvolává pohyb elektrického náboje v magnetickém poli. Statorem vytvořené točivé magnetické pole vyvolává sílu, která působí na rotor motoru a roztáčí jej. Vinutí statoru běžného asynchronního motoru je vyrobeno z mědi, rotor s kotvou nakrátko mívá vinutí z hliníku, mědi nebo jiného vhodného materiálu. Třífázové asynchronní elektromotory připojené přímo k síti dosahují třídy účinnosti až IE4.

Dopravní značení pro Prahu

Posted in Top odkazy

Nedílnou součástí logistických areálů je dopravní značení. V čem je to výhoda pro obě strany? Jednak pro usnadnění manažera logistiky a jednak pro samotné řidiče nákladních vozů nebo kamionů. Tyto značení se mírně liší od těch klasických z běžné dopravy. Každý areál má nárok na individuální požadavky tak, aby přesun byl co nejefektivnější. V těchto průmyslových halách je také za potřebí užívat speciálního materiálu - akrylátové, mma nebo epoxidové barvy. Zároveň ale musí firmy respektovat zákonodárné nařízení, které navíc umocňuje Evropská Unie. To jsou požadavky zejména na bezpečnostní značení únikových cest, nebezpečných zón atd. Pokud vlastníte průmyslovou halu v okolí Prahy, nechejte se inspirovat špičkovou firmou Dopravní značení Praha.

Veřejné osvětlení

Posted in Top odkazy

Veřejné osvětlení měla již mnohá antická města. Po jejich vzoru převzala tento výdobytek i velká města islámského středověku a později též některá evropská města. Osvětlení zprvu zajišťovaly hořící pochodně, pravidelně rozžíhané ohně v železných klecích a na pánvích nebo olejové lampy, jejichž pozdější zdokonalenou podobou byly argandské lampy. V době rozvoje moderních měst v 19. století bylo zaváděno plynové osvětlení, zpravidla na sloupech. Například v Brně byla postavena plynárna a zřízeno plynové veřejné osvětlení v roce 1846. Poté, co Pavel Nikolajevič Jabločkov vynalezl a František Křižík zdokonalil obloukovou lampu, elektrické osvětlení rychle vytlačovalo plynové. Takzvaná Jabločkovova neboli ruská svíčka měla udělen patent roku 1876, v roce 1878 ji Jabločkov předvedl na Světové výstavě v Paříži. Křižík si svou první inovaci nechal patentovat roku 1878. V současné době má většina obcí své veřejné osvětlení, ve městech většinou souvislé. Silnice a dálnice mimo zastavěnou část obce se v České republice obvykle neosvěcují.

Oprava bytového jádra

Posted in Top odkazy

Rozhodnete-li se pro kompletní rekonstrukci bytového jádra, je nutné si ujasnit, jak by měly koupelna a WC vypadat a kolik do rekonstrukce vlastně můžete investovat. Dále je třeba se rozhodnout, zda se do přestavby pustíte sami, nebo ji svěříte specializované firmě. Ta vám může pomoci nejen s odstraněním umakartového jádra a výstavbou nové koupelny a toalety, ale i s návrhem nové hygienické místnosti. Většina studií či firem dnes dokáže vypracovat návrh úpravy včetně 3D vizualizace. Návrh většinou obsahuje možná dispoziční řešení, materiály a předběžnou kalkulaci. Takové rekonstrukce bytového jádra by měla trvat minimálně 10 dní.

Bezpečnostní kamerové systémy

Posted in Top odkazy

Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je užití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer na monitorech a archivaci natočených záběrů. Takovým kamerám se říká také průmyslové kamery nebo také průmyslová televize. Skládá se z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a software. Může být doplněn i o mikrofony a reproduktory, a téměř vždy o záznamové médium pro ukládání zaznamenaných dat. Bezpečnostní kamerové systémy mají kořeny již v roce 1878, kdy proběhly první pokusy na telegrafický přenos obrazu. Například Londýn je s cca 10 500 kamerami považován za nejsledovanější město světa.