Hydraulik a co o ní víme

Posted in Top odkazy

I přesto že se s tímto pojmem setkáváme ve svém životě běžně, ne každý je schopen ho přesně definovat. Hydraulika je technická disciplína, která se zabývá využitím mechanických vlastností tekutin pro technické účely. V hydraulice se využívají poznatky z hydromechaniky, která zahrnuje hydrostatiku a hydrodynamiku. To znamená, že se studují nejen vlastnosti tekutin, které jsou v klidu, ale také tekutin, které jsou v pohybu. Díky hydraulice se dají vyrobit hydraulická zařízení, která mají široké využití. Používají se například ve stavebnictví, v zemědělství, průmyslu či v dopravě.

Víceúčelová úprava komínů

Posted in Top odkazy

Společně s nástupem moderních technologií se promítají do různých oblastí a to třeba i do těch, které byste nečekali. Například můžete změnit průměr starému komínu. Díky frézování komínů Zlín můžete použít stávající komínové šachty k provozu nových tepelných spotřebičů. Odebrat tak můžete až třtinu zdiva, ze kterého je komín postaven. Nejmenší průměr na frézování je 100 mm. Vyfrézování má navíc i vedlejší efekt – vyčistí celý komín od dehtu a nečistot, čímž se zvýší tah komínu.
Každý komín, který zúžíme frézováním, musíme následně vyvložkovat.

Lišty

Posted in Top odkazy

Rozprostírají se okolo podlah. Vlečou se a vlečou, táhnou se přes celý pokoj, který ohraničují svým materiálem, který může být vyrobený z různých materiálů. Mohou být dřevěné, mohou být i kovové, dokonce i plastové. Nechtějí, aby se mezi podlahou a zdí nacházetla jakákoliv mezera. Dokonale zakrývají spáry, aby nebyly plné prachu a špíny. Díky nim je přechod mezi podlahou a zdí vzhlednější. Jsou k dispozici v různých barevných provedeních i dekorech. V některých z nich se mohou nacházet i kabely, jež vedou elektrický proud, v tu chvíli se jim říká elektroinstalační. A čem nebo o kom je vlastně řeč? Jsou to lišty!

Venkovní žaluzie Znojmo

Posted in Top odkazy

Letní dny jsou plné slunce a tepla. Ale někdy je potřeba se před teplem schovat a ideálním úkrytem může být právě váš dům. Stačí zvolit ideální stínící techniku, která zabrání pronikání ostrých slunečních paprsků do interiéru. Vhodným řešením jsou venkovní žaluzie Znojmo, které mají široké uplatnění. Nejen, že zabraňují přehřátí místnosti, ale zároveň regulují přirozené světlo a v neposlední řadě jsou efektivní ochranou i v zimním období. Přes žaluzie neuniká tolik tepla z vašeho domu.

Pálení nerezu

Posted in Top odkazy

Jednotlivé oblasti trhu jsou vzájemně propojené, a tak jedna firma využívá služeb druhé firmy. Potřebujete-li nerezové materiály či jejich zpracování, pak se obraťte na firmu Fruněk INOX s.r.o., která se může pyšnit širokým portfoliem služeb. V nabídce najdete pálení nerezu, řezání, soustružení, vrtání, ohýbání a sváření. Z bohaté nabídky si vybere určitě každý. Firma sídlí v průmyslové oblasti ve Zlíně, kde ji můžete navštívit. V areálu má svou vlastní výrobní halu, která splňuje všechny nezbytné normy.

Dětská hřiště Brno

Posted in Top odkazy

Dostat dnes děti od počítačových her na čerstvý vzduch není lehký úkol, navíc nemáte-li dost volného času, abyste vyrazili na veřejné dětské hřiště. V takovém případě je nejideálnější obrátit se na dětská hřiště Brno a nechat si dětské hřiště postavit na vaší zahradě. Nejen, že vaše děti budou rády trávit volný čas na čerstvém vzduchu, ale zároveň je budete mít neustále pod dohledem, a přitom si budete moci dělat domácí práce. Dnes pořízení dětského hřiště není tak nákladnou záležitostí.