Hliníková okna

Posted in Běžné odkazy

Hliníková okna jsou moderním, odolným a energeticky úsporným řešením, které pomalu dobývá bydlení. Podívejme se, proč si stále více investorů vybírá tento materiál při stavbě svých vlastních domů.

okna

 

Hliníková okna jsou vidět nejen ve školních nebo kancelářských budovách. Vypadají skvěle jako součást moderních rodinných domů v kombinaci s utlumenými barvami fasády. Tento typ materiálu bude vhodný v budovách, kde je velké zasklení zvýrazněné účinnými okenními profily. To je nepochybně nejprestižnější typ oken, ale jako každé jiné řešení má své klady a zápory.

Estetická hodnota

Jakou mají hliníková okna barvu? Barevná paleta hliníkových profilů je v podstatě neomezená. Mohou být práškově potaženy nebo eloxovány na jakoukoli barvu. Červená, tmavě modrá, zelená? Mezi lakovanými okny najdeme různé odstíny, k dispozici jsou i jiné barvy z barevné škály RAL. Nabídka na trhu je obrovská - povrchová úprava napodobující dřevo a zrno dřeva? Nic těžkého. Nejoblíbenější jsou však okna v barvě přírodního hliníku - tmavě šedá, méně často zlatá nebo hnědá.

Povrch hliníkových oken může být matný, pokovený nebo lesklý. Můžete si také vybrat profily v jiné barvě mimo okno a v jiné zevnitř. Z tohoto extrémně plastického materiálu můžete tvarovat jakýkoli tvar - oblouk, lichoběžník nebo kruh - a nejneobvyklejší velikost. Profily mohou být jak velmi úzké, tak široké, a tak si udržují obrovské zasklení, charakteristické pro moderní design.

Hliníková okna - pevné řešení

Vícekomorové hliníkové profily jsou vyplněny nejnovější generací tepelně izolačních materiálů, díky čemuž okna dosahují velmi příznivých parametrů koeficientu U, tj. Přenosu tepla, s hodnotou U = 1,78 W / (m2K). Díky plasticitě materiálu vyrobeného z hliníku lze vyrobit velmi úzké profily, které umožňují zvětšit povrch skla, a tím zajistit maximální sluneční záření. Hliníková okna jsou tedy skvělou volbou.

Také se o ně velmi snadno pečuje. Nevyžadují žádnou údržbu. Jednou za několik měsíců je stačí umýt vlhkým hadříkem a jemným čisticím prostředkem. Je důležité, aby neobsahoval ocet ani jiné kyseliny. Kovové prvky jsou z téměř 100 procent recyklovatelné, takže jsou šetrné k životnímu prostředí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit