Protipožární dveře vás ochrání

Posted in Běžné odkazy

Těsné, nehořlavé, odolné vůči lupičským trikům a také velmi estetické. Takové vlastnosti mají požární dveře, které jsou nezbytným prvkem každé technické místnosti a rodinného domu.

red-fire-extinguisher-beside-hose-reel-inside-the-room-189474 1

 

Proč potřebujeme požární dveře?


Zaprvé, jak název napovídá, požární dveře mají zajistit bezpečnost v případě požáru. Je vhodné použít takové řešení pro dveře do kotelny v rodinném domě. Když oheň vypukne uvnitř, bude mít domácnost více času na evakuaci a pokud se oheň objeví mimo kotelnu, dveře pevně uzavřou oheň od hořlavých materiálů v místnosti. Vhodný je také nákup protipožárních dveří při přechodu z garáže do domu. V tomto případě však musíte pořídit dveře s dalšími vlastnostmi proti vloupání, protože zloději se obvykle takto nedostanou do domu.


Využití požárních dveří


Požární dveře jsou však většinou určeny majitelům veřejných budov. I když jsou drahé a mohou být použity i v případě požáru, stojí za to investovat do tohoto typu zabezpečení, například do kancelářské budovy. V prostorách společnosti je často spousta elektrických zařízení, která mohou způsobit zkrat, stejně jako hromady papíru vystavené malé zapalovací jiskře.


Kde pořídit požární dveře?


Specialistou na protipožární dveře, ale i na další produkty je společnost Spedos. Tyto dveře mají všechna potřebná schválení a vybavení, včetně zavíračů dveří a kouřotěsných těsnění. Jsou klasifikovány podle délky těsnosti a odolnosti proti plameni a soulad dveří s normou a příslušnou třídou je potvrzen platnými certifikáty.

Vybrat si můžete například požární dveře z oceli, které se nejlépe používají v technických místnostech a ve výrobní zóně, budou fungovat v jakémkoli typu interiéru. Vyžadují více než vzhled, jsou kvalitní a trvanlivé, a proto často fungují jako nouzové dveře nebo jako vchod do schodiště. Další častou volbou jsou hliníkové dveře vhodnější jako dveřní křídla s hliníkovými rámy a skleněnými tabulemi, které zabrání kouři a plamenům před vstupem do jiných částí budovy.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit