Digitální tiskárna v praxi

Posted in Služby

digitální tiskárna

Velké oblíbenosti se v oblasti tisku těší digitální tiskárna, která je často nazývána také jako nízkonákladová. Pyšní se řadou výhod, přičemž ty hlavní jsou rychlý tisk a nízká cena. Digitální tiskárna se používá tam, kde není dostačující klasická kancelářská tiskárna, ale zároveň ofsetová tiskárna je příliš nákladná. Pojďme se tedy podívat, kdy má digitální tisk v praxi uplatnění.

Velmi často se digitální tiskárna používá při tisku materiálu pro malé série. K dostání jsou na trhu digitální tiskárny jak jednoduché, tak i profesionální. U druhé varianty se cena šplhá až na hodnotu několika milionů korun. Digitální tiskárna využívá barevného prostoru CMYK a je založena na využití práškových tonerů.

Digitální tiskárna nevyžaduje předtiskovou přípravu

Jednou z odlišností od ofsetového tisku je absence předtiskové přípravy, přípravy stroje a přípravy tiskových desek. Velmi často se používá digitální tisk při tisku knih s věnováním, výročních zpráv a podobných publikací. Díky nízkým nákladům je možné ročně ušetřit sta tisíce až miliony korun.

Kvalita digitálního tisku

A jak je na tom kvalita tohoto tisku? Pokud bychom měli digitální technologii srovnat s ofsetovou, potom je digitální tisk méně kvalitní. Ale nižší kvalita u knih či jiných publikací není rušivým elementem. Touto cestou se však nedají tisknout kvalitní fotografie na lesklý papír.

Pokud vám bude digitální tiskárna svými vlastnostmi vyhovovat, investujte do ní. Investice se určitě vyplatí.  

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit