Proč zvolit digitální tisk?

Posted in Služby

Možná už se vám v tiskárně někdy ptali, jestli chcete tisknout digitálním nebo ofestovým tiskem. A mžoná jste z toho byli neskutečně zmatení a nevěděli, co na to říct. Aby se vám to už nikdy nestalo, připravili jsme pro vás takový malý jednoduchý tahák, který vám jednou pro vždy objasní, jak se digitální tisk liší od toho ofsetového.

tiskárna

 Co je to digitální tisk

Při digitálním tisku narozdíl od toh ofsetového nevzniká žádný produkt mezi tím, než se tiskové podklady dostanou z počítače do tiskárny. Kdybyste viděli grafické zobrazení, u vidíte u digitálního tisku pouze obrázek počítače, tiskárny a výsledného produktu. Ofset je oproti tomu obrovské schéma, kde jsou kromě těchto tří věcí  archová montáž, CTP, kovolisty a další věci, o kterých jste nejspíš v životěš nesylšeli. Až potom je tam ta jedna A4, kterou jste původně chtěli tisknout.

Digitální tisk a jeho výhody

Výhoda digitálního tisku je už v jeho jednoduchosti. Stisknete tlačítko vytisknout a technika už si poradí. Výsledkem je rychlé zpracování všech tištěných dokumentů a snadná práce s různými daty. Není problém tak tisknout vizitky, personalizované reklamní materiály a další. Digitál si poradí i s tak choulostivými záležitostmi jako třeba unikátní kódy. Proč by si teda někdo vybral ofsetový tisk?

digitální tiskárna

Proč ofsetový tisk

I když se teď může ofset zdát oproti digitálu neohrabaný, pomalý a skoro k ničemu, rozhodně ho nezatracujte. Bude vám pomáhat při tisku většího množství stejných materiálů, protože proti digitálu je při velkých nákladech mnohem levnější.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit