Půjčka se zástavou nemovitosti aneb hypoteční úvěr

Posted in Služby

Půjčka se zástavou nemovitosti

Současný finanční trh je rozmanitý a pyšní se bohatou nabídkou úvěrových produktů, jež jsou podmíněné zástavou nemovitosti. Půjčka se zástavou nemovitosti je dlouhodobý úvěr zvaný hypotéka. Ovšem nenechte se zmýlit, neboť ne všechny půjčky se zástavou nemovitosti jsou určené pouze k financování vlastního bydlení. V následujících řádcích vás seznámíme s několika druhy hypotečního úvěru.

 

Půjčky se zástavou nemovitosti umožňují půjčit si vyšší částku s nižší úrokovou sazbou. Bankovní a nebankovní společnosti mají jako jistotu zastavenou nemovitosti, se kterou však můžete využívat bez omezení. V případě, že byste nespláceli svůj závazek, byla by vám nemovitost společností zabavená.

Půjčka se zástavou nemovitosti a její druhy

První možností je klasická hypotéka, kterou zná každý zájemce o vlastní bydlení. Hypotéka je určena výhradně ke koupi či k výstavbě nemovitosti. Peníze můžete využít také na nemovitost, která je spojena s podnikáním. Většinou je zastavovaná nemovitost, na kterou se peníze půjčují. Pakliže máte alespoň část finančních prostředků našetřených, doporučujeme je vložit do hypotéky. Nemusíte si tak půjčovat 100 % a získáte lepší úrokovou sazbu.

Další variantou je úvěr ze stavebního spoření, u něhož je však nezbytné mít sjednané stavební spoření. A poslední půjčkou se zástavou nemovitosti je americká hypotéka bez registru, která je neúčelová. Peníze tak můžete využít prakticky na cokoliv – na nákup nového vybavení do domácnosti, na nákup nového auta a podobně. Zde je však nezbytné počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Jestliže se vám půjčka se zástavou nemovitosti svými vlastnostmi zamlouvá, můžete nahlédnout do produktového portfolia společnosti DumDluhu.cz, která nabízí pestrou škálu půjček a hypoték. Na své si přijde každý klient. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit