Mé zkušenosti s čínskou medicínou

Posted in Top odkazy

Už jsem napsal mnoho článku ohledně Tradiční čínské medicíny, dále TČM. Dnes se však budu věnovat zkušenostem, které má mnoho lidí s tímto tisíce let starým medicínským systémem. Při léčbě se využívají postupy a terapie, kterým se západní medicína bohužel vysmívá, což není dobré. Naštěstí se najdou i významní lékaři, kteří TČM podporují. Tento postoj obhajují například značným počtem klientů, které TČM vyléčila a vrátila je do standardního života.

Mé zkušenosti s čínskou medicínou

Tradiční čínská medicína (TČM)

Jedná se o velmi starý systém vycházející čínského léčitelství. Léčba je prováděna pomocí typických metod a vyšetření, vedoucí k prevenci onemocnění. Velmi zajímavý je pohled na stav "zdraví". TČM jej vnímá jako vnitřní rovnováhu, rovnováhu mezi organismem a okolím. Prvotním vyšetřením je vyšetření jazyka, ze které lékař pozná, co vás trápí. Poté doporučí jednu z metod léčby, například akupresuru, akupunkturu nebo dietoterapii.

Rizika léčby pomocí TČM

Obecně platí, že léčebné metody TČM jsou zcela přirozené. Když se zaměříme na masáže, úpravu jídelníčku nebo cvičení, jedná se o zcela běžné a přirozené věci. Odpovědí na otázku, jestli má tato léčba vedlejší účinky nebo rizika je "NE".

Aktivní spolupráce s pacientem

Ten, kdo nikdy nebyl léčen jinou medicínou než západní, bude nejdřív poněkud nejistý. Stylem TČM totiž není předpis velkého množství léků. Nutnou součástí léčby je úprava jídelníčku. K tomu je nutná aktivní spolupráce pacienta, jinak není léčba účinná.

V dalších fázích vyšetření lékař stanoví diagnózu, která však není odvozena z knih! Vychází čistě z potíží konkrétního pacienta. Tím je zaručena co nejpřesnější a nejvhodnější léčba, počínaje stanovením jídelníčku a bylinkových směsí pro úspěšnou léčbu.

Zkušenosti s TČM

Nyní zmíním několik skutečných zkušeností, se kterými se podělili lidé v internetových diskuzí.

JANA: "Chodím na kliniku TCM, jsem spokojená. Jejich namíchané odvary mi srovnaly ms cyklus během jednoho měsíce a pomohly i s dalším problémem."

IVETA: " Já mám nejlepší zkušenost s panem doktorem Mačkem. Má super přístup, je trošku dražší než ostatní, ale fakt mu věřím a vždycky nám v rodině pomohl…"

LUCIE: "TČM mi pomohla moc. Třeba s atopickým ekzém u syna, se silným kašlem u mě, atd."

PETRA: "Dříve jsem bývala poměrně často nemocná a trpěla na záněty a nachlazení spodku. Nejdříve jsem zkusila bylinky, poté Makrobiotiku a následně TČM, kterou si nemůžu vynachválit."

Pokud přemyšlíte, že TČM vyzkoušíte, zkuste ordinaci Dr. Mačka, https://oberon-medicina.cz/

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit